wypozyczalnia-sprzetu-gastronomicznego-na-wesele

Wypożyczalnia sprzętu gastronomicznego na wesela – czy warto?

Czasy, kiedy organizowano wielkie spędy rodzinne nawet w niewielkim mieszkaniu, a każdy posiadał kilka kompletów zastaw i garnków już dawno minęły. Zresztą tak podniosłe wydarzenie jak wesele wymaga specjalnej oprawy, a wiele osób zwraca szczególną uwagę na detale, które dopełniają atmosfery tego dnia. Organizacja wesel w plenerze czy we własnym ogrodzie wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, można powiedzieć, że jedynie weszła na wyższy poziom. Obecnie wiele osób decyduje się na wypożyczenie namiotu czy stołów weselnych, a nawet wynajem sprzętu gastronomicznego. Sprawdź, czy to się opłaca i co przemawia za wypożyczeniem sprzętu na wesele.

Dlaczego warto wypożyczyć sprzęt gastronomiczny na wesele?

Wesele, to przeważnie większa uroczystość, gdzie lista gości nierzadko dobija nawet do 100 osób. Raczej nikt z nas nie posiada takiej ilości sprzętu gastronomicznego, a jego zakup wiązałby się ze sporym obciążeniem finansowym. Powstaje jeszcze pytanie, co z tym sprzętem zrobić, kiedy impreza się skończy. Raczej nie prędko będzie nam potrzebne 100 talerzy czy widelców, a przecież gdzieś to trzeba przechować. Tutaj pojawia się więc kolejny argument, który poza oszczędnością, przemawia na korzyść wypożyczenia sprzętu, a mianowicie wygoda. Kiedy sprzęt nie będzie Ci już potrzebny, oddasz go do wypożyczalni. Wypożyczalnia sprzętu nie tylko dowiezie Ci go tam, gdzie go potrzebujesz, ale także odbierze po zakończonej imprezie. Większość firm zatrudnia także osoby, które mogą zająć się przygotowaniem całej oprawy, a więc nakryciem stołów i rozłożeniem sprzętu. 

Wypożyczenie to także rozwiązanie dla firm

Wydawać by się mogło, że wypożyczenie sprzętu to usługa skierowana jedynie do osób prywatnych, jednak nie zawsze. Czasami bywa tak, że restauracja staje przed szansą, ale jednocześnie wyzwaniem zorganizowania dużej imprezy i nie posiada wystarczającej ilości sprzętu, ani środków na inwestycję. Oczywiście istnieje możliwość odrzucenia zlecenia, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie niezbędnego sprzętu i skorzystanie z szansy. Powodem braku odpowiedniej ilości sprzętu gastronomicznego nie zawsze są pieniądze, często chodzi także o niewystarczające powierzchnie magazynowe czy brak opłacalności posiadania takiego sprzętu. Wiąże się to z koniecznością serwisu i obsługi, a nie zawsze jest to gra warta zachodu, szczególnie jeśli większe imprezy zdarzają się naprawdę sporadycznie. Współpraca z wypożyczalnią sprzętu gastronomicznego wydaje się być wtedy najlepszym rozwiązaniem. To rozwiązanie ma jeszcze jedną ważną zaletą. Poza tym, że możesz dobrać takie elementy, jakich akurat potrzebujesz, to możesz także dowolnie zmieniać stylistykę zastawy, w zależności od imprezy.