grill-gazowy

Jaki grill gazowy wybrać i na co zwrócić uwagę?

Z czym kojarzy się majówka? Oczywiście, że z grillem. To wtedy symbolicznie rozpoczyna się sezon na kiełbaski, karkówki czy grillowane sery i warzywa. Trwa on aż do zakończenia wakacji, a miłośnicy tej formy spędzania wolnego czasu wykorzystują każde okienko pogodowe na obiad w plenerze. Coraz więcej osób odchodzi jednak od tradycyjnych grilli węglowych i zamienia je na gazowe odpowiedniki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się poszczególnymi funkcjami. W poniższym wpisie podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę wybierając grill gazowy na wynajem.

Argumenty, które przemawiają na korzyść grilla gazowego

Grille gazowe to zupełnie inna jakość pieczenia, co z pewnością potwierdzą prawdziwi fani eksperymentowania. Większość modeli posiada także ciekawe dodatki, które rozszerzają ich funkcjonalność. Z ich pomocą zaserwujesz pizzę czy kurczaka z rożna.  Niewątpliwą zaletą gazówek jest także szybkość rozpalenia. Z pomocą grilla gazowego bez problemu upieczesz burgera na kolację i nie będziesz musiał przeprowadzać rozmowy z samym sobą czy rozpalanie tak w ogóle się opłaca. Po chwili od włączenia palników możesz cieszyć się pełną mocą rusztu. 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając grill gazowy

Zacznijmy od pierwszego kryterium jakim jest wielkość grilla. Wybranie odpowiedniego rozmiaru pozwoli Ci znacznie zawęzić grono poszukiwań. Rozmiar grilla powinien przede wszystkim odpowiadać Twoim potrzebom. Jeśli urządzasz imprezy sporadycznie, a na co dzień grillujesz jedynie dla siebie lub swojej niewielkiej rodziny, to wystarczy Ci grill średniej wielkości. O większej przestrzeni do smażenia powinny pomyśleć osoby, które chcą kilka razy w tygodniu urządzać imprezy grillowe lub potrzebują bardziej profesjonalnego sprzętu.

Moc grilla zależy od palników, które w wysokiej klasy sprzętach wykonane są ze stali szlachetnej i posiadają obustronne otwory. Dzięki temu ruszt nagrzewa się stosunkowo szybko i równomiernie. Podczas wyboru grilla warto zapytać się jaką gwarancją objęte są palniki. 

Elementem, na który warto zwrócić uwagę są ruszty. To na nich będziesz grillować i to one są najbardziej narażone na zużycie. Porządne ruszty powinny być wykonane z żeliwa lub stali szlachetnej. Dzięki temu odpowiednio będą przekazywać temperaturę i pozwolą na korzystanie z grilla przez dłuższy czas. Oczywiście istotna jest także odpowiednia pielęgnacja rusztu, jednak inwestycja w porządny sprzęt z pewnością się opłaci.

Ostatnim elementem konstrukcyjnym, który powinien znaleźć się na liście istotnych rzeczy do sprawdzenia, są aromatyzery. To falowana część, która znajduje się bezpośrednio pod rusztem i służy do odprowadzania ociekającego z jedzenia tłuszczu i wody. Dzięki nim grillowane potrawy mają szansę zyskać niepowtarzalny aromat. Powinny być wykonane ze stali szlachetnej i zajmować całą powierzchnię pod rusztem.

Poza kwestiami typowo konstrukcyjnymi, warto także zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie czy akcesoria, jakie oferuje producent. Posiadacze grilli gazowych potwierdzają, że przydatna jest zamykana szafka znajdująca się bezpośrednio pod grillem, która umożliwia przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą naszej wypożyczalni gastronomicznej.