okragle-stoly-na-wesele

Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele?

Organizacja wesela wiąże się z koniecznością przemyślenia i zaplanowania tysiąca małych rzeczy, które to właśnie finalnie składają się na niezapomnianą atmosferę tego wydarzenia. Dopiero kiedy zagłębisz się bardziej w temat lub staniesz przed koniecznością zamawiania poszczególnych elementów, zdajesz sobie sprawę o takich wyborach jak kształt stołu. No właśnie, niby niepozorny szczegół, ale jak się nad tym głębiej zastanowić, to ma znaczenie. Jakie więc wybrać stoły na wesele i od czego powinien zależeć ich kształt?

Sprawdź możliwości wnętrza

Czasami bywa też zupełnie odwrotnie. Od zawsze marzyłaś o weselu z pięknymi okrągłymi stołami, a gdy zamykałaś oczy widziałaś nawet kto z kim siedzi, jednak wybierając salę weselną czy namiot plenerowy okazało się, że przestrzeń jest ograniczona, a dana konfiguracja stołów niemożliwa. Przed rozważaniami za i przeciw sprawdź więc, jakie możliwości ma dane wnętrze.

Okrągłe stoły – za i przeciw

Okrągłe stoły z pięknymi nakryciami i ozdobami, bezwarunkowo kojarzą się z nowoczesnym weselem i śmiało można powiedzieć, że ten trend skradł nasze serca. Wiele osób marzy właśnie o takim rozstawie, a jako argument podają nie tylko piękny wygląd sali, ale także kwestię atmosfery. Takie stoły mieszczą przeważnie od 6 do 8 osób i pozwalają na stworzenie przytulnych podgrup, które mogą zacieśnić relacje między sobą. W takim ustawieniu goście skierowani są do siebie, a atmosfera panująca przy takim stole nieco bardziej intymna. Każda para młoda doskonale zna swoich gości, dlatego stworzenie takich grup to także możliwość na przydział miejsc według podobnych zainteresowań czy wieku.

Okrągłe stoły wymagają nieco większej przestrzeni. Konieczne jest ich dość luźne rozstawienie, tak aby goście mogli swobodnie przejść pomiędzy stołami na parkiet. Zajmują one zdecydowanie więcej miejsca niż te prostokątnie i nie zawsze istnieje możliwość zaplanowania takiego rozstawu. Okrągłe stoły to także wyższe koszty. Każdy z nich wymaga oddzielnego udekorowania czy nakrycia w postaci obrusu.

Stoły prostokątne – poznaj ich zalety i wady

Prostokątne stołu ustawione w podkowę to klasyka gatunku naszych polskich wesel. Na środku para młoda, a obok świadkowie. Dalsza konfiguracja, to zawsze kwestia wielogodzinnego planowania i zastanawiania się czy na pewno dana osoba może siedzieć w towarzystwie tej ciotki czy wujka. Taki układ pasuje do praktycznie każdego stylu, a wszystko jest kwestią dobranych dodatków. W ten sposób zmieścimy także zdecydowanie więcej osób na sali, niż w przypadku stołów okrągłych.

Rozkład takich stołów ma jednak także swoje minusy. Najczęściej ogranicza możliwość przemieszczania się gości, a chęć przedostania się na parkiet, wiąże się z koniecznością przeproszenia wszystkich po kolei, którzy znajdują się na drodze. Zapoznaj się z ofertą naszej wypożyczalni gastronomicznej!