stoly-weselne

Jak ustawić stoły weselne, by poprawić integrację gości?

Wesele to niezapomniane wydarzenie, które chcemy pozytywnie wspominać do końca życia. Dlatego Para Młoda, która zajmuje się jego organizacją pragnie, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a wszystko przebiegło dokładnie tak, jak to sobie zaplanowali. Czas przygotowań to konieczność podjęcia wielu decyzji i dokonania wielu wyborów, które wcale nie są proste, a każdy element może mieć wpływ na atmosferę panującą na weselu. Dlatego właśnie wśród sukienki, garnituru, piosenki na pierwszy taniec i ozdób na stoły, na liście zadań ważne miejsce powinno zająć także usadzenie gości. W końcu warto, aby po tanecznych podbojach parkietu, goście wracający do stolika mieli z kim porozmawiać, a obok nich znajdował się ktoś z kim miło spędzą czas. Jak zatem ustawić stoły weselne, aby zadbać o odpowiednią atmosferę wśród gości i poprawić integrację?

Ustawienie weselnych stołów – szczegół, który ma znaczenie

Ustawienie weselnych stołów to często element, do którego nie przykładamy zbyt dużej wagi. Albo godzimy się na to, co z góry jest narzucone przez salę weselną, albo sugerujemy się tym, co zaproponuje właściciel. Trzeba także wspomnieć o tym, że nie zawsze będziemy mieć możliwość wyboru ustawienia, gdyż niekiedy wynika ono z przestrzeni sali weselnej i o ile nie zapytamy o to podczas rezerwacji, będziemy zmuszeni do zaakceptowania takiego układu, jaki się tam znajduje. Jednak niektóre sale weselne dają gościom możliwość wyboru. Podobny wybór będą mieć osoby, które zdecydują się na organizację wesela plenerowego czy na prywatnej posesji. Wtedy decyzja taka powinna zapaść podczas wypożyczania stołów , a najważniejszym pytaniem jest to czy powinny one być okrągłe czy też prostokątne

Stoły prostokątne

Stoły prostokątne umożliwiają stworzenie kilku różnych konfiguracji, jednak najbardziej tradycyjną jest ta, gdzie stół Pary Młodej i świadków znajduje się centralnie po środku. Pozostałe stoły mogą być ustawione w literę “U” lub literę “T”. Oczywiście nie ma tutaj sztywnych zasad i istnieje jeszcze kilka innych konfiguracji, jednak te są najczęściej spotykane. Jak zatem ustawić stoły i usadzić przy nich gości? Z jednej strony mówi się o tym, że rodzina Pana Młodego i Pani Młodej powinna siedzieć po przeciwnych stronach, a inne źródła podają, że wesele to świetny czas na integrację i wymieszanie rodzin. Dużo zależy tutaj od relacji panującej w rodzinach i od tego, jak mocne więzi są pomiędzy danymi osobami. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest posadzenie obok siebie osób, które się znają, lubią lub uważamy, że będą miały wspólne tematy. Np. jeżeli dana para gości jest z zupełnie innego towarzystwa i nie wiesz koło kogo ich usadzić, ale jest w podobnym wieku co Twoi bliscy znajomi i także ma małe dziecko – problem rozwiązany.

Stoły okrągłe

Stoły okrągłe są coraz częściej wybierane do aranżacji sali weselnej. Doceniane nie tylko ze względu na ich estetykę, ale także sposób usadzenia gości. Zdecydowanie łatwiej dobrać kilka osób, które dobrze czują się we własnym towarzystwie niż stworzyć ciągłość, tak jak to jest konieczne w przypadku stołu prostokątnego.

A tak na koniec: pamiętajcie, że jeżeli goście będą się dobrze bawić, a sala weselna już nieco się przerzedzi, to i tak każdy z nich zajmie miejsce obok kogoś z kim aktualnie bawił się najlepiej. Na większości przyjęć po pewnej godzinie miejsca i tak są przechodnie.