Czy wynajem mebli eventowych jest opłacalny?

Wynajem mebli eventowych może być opłacalny, jeśli tylko skorzystasz z oferty odpowiednio dobranej firmy i sięgasz po produkty adekwatne do swoich potrzeb. Usługa wynajmu pozwala na dostarczanie niezbędnego wyposażenia na różnego rodzaju wydarzenia, takie jak: wesela, konferencje, imprezy plenerowe, targi, festiwale. Dzięki temu klienci nie muszą martwić się o zakup i przechowywanie własnych mebli, co pozwala im zaoszczędzić czas, pieniądze i miejsce w magazynie.
Oferta firm wynajmujących meble eventowe

Firmy zajmujące się wynajmem mebli eventowych oferują szeroki wybór produktów, które mogą być dostosowane do różnych potrzeb i budżetów. Zazwyczaj oferują też transport oraz usługę montażu i demontażu mebli, w czym wyręczają swoich klientów.

Jednakże opłacalność wynajmu mebli eventowych zależy od wielu czynników, takich jak: poziom konkurencji w danym regionie, wysokość cen, czy też lokalizacja. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy z jakimkolwiek kontrahentem należy dokładnie przeanalizować różne dostępne opcje i szczegółowo określić swoje potrzeby.

Kiedy wynajem jest, a kiedy nie jest opłacalny?

Wszystko zależy od częstotliwości i powtarzalności eventu, który pragniesz zorganizować. Jeśli jest to wydarzenie jednorazowe, bądź też odbywa się raz lub dwa razy w ciągu roku, wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajem mebli. Ponosisz związane z tym koszty jednorazowo, a ich wysokość będzie zdecydowanie mniejsza niż w przypadku samodzielnego zakupu wszystkich sprzętów.

Im częściej organizujesz eventy, tym częściej będziesz potrzebować dostępu do wykorzystywanych w ich trakcie mebli. Warto rozważyć ich zakup jeśli są to eventy o takim samym charakterze i przebiegu, a za każdym razem korzystasz z tego samego sprzętu. Jeśli są to wydarzenia o zupełnie odmiennym przebiegu, wówczas to wynajem mebli może okazać się lepszym pomysłem niż ich zakup.

Najczęściej wynajmowane meble eventowe

Rodzaj wybieranych mebli zależy od charakteru wydarzenia i miejsca, w którym się odbywa. Określając swoje zapotrzebowanie należy uwzględnić takie kwestie jak obecność zadaszenia, ekspozycja na czynniki atmosferyczne, ilość gości, zakres świadczonych podczas eventu usług.

Krzesła i różnego typu siedziska to nieodłączny element takich wydarzeń jak konferencje, wesela, bankiety, targi. Wśród nich znajdują się także wygodne pufy, worki sako, wieloosobowe ławy do siedzenia, leżaki oraz hamaki.

Stoły są niezbędne podczas wszystkich wydarzeń, w trakcie których goście lub uczestnicy będą spożywać posiłki. Warto dostosować ich wielkość oraz ilość do przebiegu eventu, zakresu i typu oferowanych posiłków, typu wydarzenia i innych okoliczności. Ponadto stoły i blaty są wykorzystywane do tworzenia punktów informacji oraz stoisk sprzedażowych.

Sofy i kanapy mogą być dobrym wyborem, jeśli organizujesz stosunkowo ekskluzywne wydarzenie dla ograniczonej ilości użytkowników, a zarazem pragniesz stworzyć sielską i mniej formalną atmosferę.

Meble barowe, takie jak lady, hokery i regały półkowe są wykorzystywane na eventach, w czasie których serwuje się napoje, a także przy okazji bankietów, festiwali pod chmurką i wesel.