impreza plenerowa

Czy warto zorganizować imprezę plenerową?

W okresie wiosennym, letnim, a nawet wczesną jesienią warto spotkania przenieść z lokali w urocze plenery. Czas na świeżym powietrzu można spędzić zarówno podczas dużych uroczystości, takich jak wesele, chrzciny, czy urodziny, jak i w czasie kameralnych spotkań z przyjaciółmi. Jakie zalety mają takie plenerowe imprezy, że warto je organizować?

Wiele zależy od miejsca, w którym organizujemy imprezę – jeśli jest to nasz ogródek, czeka nas sporo przygotowań i konieczność czuwania nad gośćmi, jako gospodarz imprezy. Z kolei gdy spotykamy się w restauracji w środku parku z dużym zielonym patio lub w specjalnym namiocie imprezowym, możemy liczyć na wsparcie właścicieli oraz zarządzanie przez nich przebiegiem spotkania.

Różnorodność plenerów w zależności od okazji

Miejsce imprezy plenerowej dobrze jest dopasować do okoliczności – jeśli spodziewamy się gości odświętnie ubranych, czyli m.in. kobiet w butach na obcasach, pamiętajmy o nich i ułatwmy im przemieszczanie się po terenie imprezy. Chodzenie w szpilkach po trawie nie będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Świetnie byłoby dysponować w danej lokacji kilkoma strefami, w których nasi goście mogą spędzić czas, tj. patio, namiot lub altana, leżaki i stoliki pod chmurką, itp. – będzie to dla nich ciekawe urozmaicenie oraz jednocześnie zabezpieczenie przed zmienną pogodą.

Nie może zabraknąć muzyki!

Jednym z najważniejszych elementów imprezy w plenerze jest oczywiście muzyka – trudno sobie wyobrazić tego typu spotkanie przebiegające w ciszy. Aby jednak muzyka umilała czas, warto zadbać o dobre nagłośnienie miejsca, w którym zorganizowane będzie spotkanie. W zależności od wielkości imprezy plenerowej, potrzebne będzie większe nagłośnienie lub wystarczy kilka głośników bluetooth połączonych ze sobą. Dobrze jest zaplanować wcześniej repertuar lub przygotować listę piosenek.

Zalety imprezy w plenerze

Nie ulega wątpliwości, że jedzenie na świeżym powietrzu smakuje lepiej – a nieodłącznym elementem imprez plenerowym jest wspólne biesiadowanie przy stole. Jeśli dysponujemy własnym ogrodem, gdzie taka impreza może być zorganizowana, nie musimy nawet czekać na wolny termin w danym lokalu.

Zabawy w plenerze pozwalają gościom na uczestnictwo wraz z dziećmi, które mają możliwość bawić się z innymi rówieśnikami na świeżym powietrzu, podczas gdy ich rodzice mogą w spokoju rozmawiać.

Na co dzień mnóstwo czasu spędzamy w czterech ścianach – we własnych domach lub w pracy. Warto więc znaleźć chwilę, aby spotkać się na zewnątrz, dotlenić organizm i spędzić aktywnie czas z przyjaciółmi podczas imprezy plenerowej.