czarna i biała zastawa

Czarna czy biała zastawa?

Podczas serwowania posiłków, które niewątpliwie są najważniejsze podczas spotkań przy stole, oprócz samych dań istotne jest również nakrycie stołu. To oprawa, która przyciąga uwagę i uatrakcyjnia podawane potrawy – dlatego warto zainwestować w ciekawą, trwałą zastawę stołową, która sprawi, że częstowanie gości będzie ucztą zarówno dla podniebienia, jak i dla oka.

Efektowna zastawa stołowa wpływa na to, że chętniej spędzamy czas przy wspólnych posiłkach i celebrujemy każde danie – eksponuje walory smakowe posiłków i dopełnia całego kunsztu kucharza. Zastawę warto oczywiście dobrać do rodzaju posiłków oraz okoliczności, w jakich je serwujemy.

Jaka zastawa stołowa będzie lepsza – biała czy kolorowa?

Solidna zastawa stołowa to inwestycja na długie lata – zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na zastawę porcelanową: drogą, ale bardzo wytrzymałą. Oczywiście wybór dostępnych na rynku zestawów jest bardzo szeroki – bez problemu znajdziemy zastawę, która wpisze się w nasz gust i potrzeby. Bogactwo wzorów, kolorów i zdobień powoduje, że z łatwością możemy odnaleźć taki zestaw talerzy, który dopasujemy do stylu naszej jadalni i kuchni.

Najbardziej klasycznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór białej zastawy stołowej – biały kolor pasuje do wszystkiego i “nie gryzie” się z wieloma kolorowymi dodatkami. Coraz większą popularnością cieszą się także zestawy stołowe w ciemnych kolorach: granatowym i czarnym, które wyglądają równie elegancko, zwłaszcza na jasnym nakryciu stołu.

Nowoczesna i elegancka czarna zastawa stołowa

Nowoczesne czarne zastawy stołowe wykonane są z różnych materiałów – oprócz drogiej połyskującej porcelany, warto sprawdzić również zestawy wykonane z kamionki. Talerze wykonane z tego surowca wyglądają unikatowo, jakby każdy był wykonywany w małej, ręcznej manufakturze.

Czarna zastawa stołowa potrafi dodać charakteru całemu nakryciu stołu oraz wzmocnić wizualne spektakularne efekty serwowanych dań. Nieszablonowe rozwiązania zachęcają gości do celebrowania wspólnych posiłków i wpływają na odbiór całego kulinarnego spotkania.

Nie możesz się zdecydować? Połącz białe z czarnym!

Kto powiedział, że trzeba kupować cały jednorodny zestaw naczyń do serwowania? Obecnie sklepy dają możliwość bawienia się aranżacją stołów i kupowania zastawy stołowej wręcz na sztuki lub w niewielkich zestawach. Pozwala to komponować ciekawe połączenia kolorów, również na zasadzie kontrastów.

Jeśli lubisz klasykę i nie możesz zdecydować się na wybór białej lub czarnej zastawy stołowej – połącz obie! Będą ze sobą świetnie pasować, a wszelkie kolorowe dodatki rewelacyjnie z nimi się skomponują. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej wypożyczalni zastawy stołowej