lawy-piwne

Z oparciem czy bez – jakie komplety ław piwnych wybrać?

Ciepłe dni nieodzownie kojarzą się z imprezami plenerowymi, koncertami i beztroskim czasem spędzonym z najbliższymi. Zorganizowanie takiego wydarzenia, nawet na niewielką skalę, wymaga podjęcia wielu istotnych decyzji. Zaczynając od całego planu imprezy i atrakcji towarzyszących, po tak przyziemne rzeczy jak komplety ław, które pozwolą na chwilę relaksu. Jakie komplety ław biesiadnych sprawdzą się najlepiej – z oparciem czy bez?

Z oparciem czy bez – jaki komplet ław piwnych wybrać?

Plenerowe wydarzenia wymagają organizacji przestrzeni, w tym właśnie miejsca z ławami, gdzie goście będą mogli wygodnie usiąść. Przeglądając ofertę wypożyczalni ław piwnych, możesz dostrzec, że co do zasady dzielą się one na dwie kategorie: z oparciem i bez oparcia. Pierwsza myśl, która pojawia się przeglądając zdjęcia, jest zapewne taka, że te z oparciem są dużo wygodniejsze i pozwalają na odciążenie pleców i wygodne ułożenie ciała. Bezsprzecznie, jest to ich ogromną zaletą.

Jednak często wybór ław nie zależy wyłącznie od tego, a ławy z oparciem także mają pewne wady. Przede wszystkim taki zestaw może pomieścić mniejszą liczbę osób, a aby odejść od stołu, należy wyjść bokiem. W momencie, kiedy siedzisz w niewielkiej knajpce ze znajomymi czy rodziną, nie jest to wielką przeszkodą, jednak kiedy mówimy o większych imprezach plenerowych, gdzie do stolików dosiadają się także obce osoby, może powodować to dyskomfort. W tej kwestii zestawy ław piwnych bez oparcia zdecydowanie wygrywają.

Komplety ław piwnych z oparciem są także dużo cięższe, więc lepiej sprawdzą się np. W ogródkach sezonowych, gdzie raz postawione będą służyły jako stała ekspozycja i nie będzie trzeba ich przenosić. Zestawy z oparciem zajmują także nieco więcej miejsca, więc lepiej sprawdzą się w przestrzeniach, gdzie nie jest to problemem. Jeśli więc ogranicza Cię miejsce lub planujesz wstawić komplet przy ścianie – wybierz ten bez oparcia.

Co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru kompletu ław piwnych?

Decydując się na wypożyczenie kompletu ław piwnych, warto rozważyć kilka kwestii, które pomogą Ci w podjęciu dobrej decyzji. Przede wszystkim musisz przemyśleć:

  • Czy planujesz zmieniać ustawienie ław czy jest to kompozycja stała
  • Charakter imprezy, którą organizujesz
  • Grupa docelowa, dla której organizujesz wydarzenie
  • Wielkość przestrzeni, w której mają stanąć ławy

Z reguły ławy bez oparcia sprawdzają się w mniejszych przestrzeniach, gdzie istotna jest możliwość ich przeniesienia czy nawet czasowego magazynowania. Jeśli natomiast chcesz, aby Twoi goście siedzieli wygodnie, a organizowane przez Ciebie wydarzenie jest bardziej statyczne jak na przykład obiad z muzyką w tle, to komplet ław piwnych z oparciem będzie lepszym wyborem.